Zaawansowane

Prosze o przetlumaczenie listusmiling smiley

Wysłane przez DawidekSzczakus 
Liebe Katja,

wie geht es dir? Danke schön für deinen letzten Brief. Wie versprochen, schreibe ich dir endlich mal wieder. Es tut mir wirklich Leid, dass es so lange gedauert hat, aber ich musste viel lernen. Hoffentlich bist du nicht böse auf mich. Ich möchte dir schreiben, was ich letztens erlebt habe. Ich habe 5 Kilo abgenommen. Du sollst es auch versuchen!
Zuerst musst du gesunde Lebensweise führen. Deshalb sollst du energiearme Lebensmittel mit hohem Gehalt an Vitaminen bevorzugen z.B.: Milchprodukte, wie Joghurt, Käse, fettarmes Fleisch, Obst und Gemüse. Du musst Süßigkeiten einschränken. Das Übergewicht hat den negativen Einfluss auf unser Leben. Katja, du musst jeden Tag 3000 cal deinem Organismus liefern. Pass auf die Diät auf! Sie kann auch schädlich sein. Deshalb sollst du Sport treiben. Das ist nicht so schwer, aber du brauchst dazu einen festen Willen. Du musst z.B. : durch tägliches Training von 10 – 15 Minuten die Herzleistung verbessern.
Ich hoffe, dass du mir bald wieder einen Brief schreibst.
Grüße Katja und deine Familie von mir. Ich drücke Katja die Daumen.


Deine Monika
Re: Prosze o przetlumaczenie listusmiling smiley
13 sty 2010 - 21:08:03
Kochana Katja,

jak się masz? Dziękuję pięknie za twój ostatni list. Jak obiecałam piszę do ciebie ponownie. Bardzo mi przykro, że trwało to tak długo ale musiałam się wiele uczyć. Mam nadzieję, że nie jesteś zły na mnie. Chciałabym ci napisać, co ostatnio przeżyłam. Schudłam 5 kilo. Ty też powinnaś spróbować! Najpierw musisz prowadzić zdrowy tryb życia. Dlatego powinnaś preferować niskokaloryczne produkty żywnościowe o wysokiej zawartości witamin np. produkty mleczne takie jak jogurt, ser, chude mięso, owoce i warzywa. Musisz ograniczyć słodycze. Nadwaga ma negatywny wpływ na życie. Katja, musisz dostarczyć swojemu organizmowi 3000 cal każdego dnia. Uważaj na dietę! Może być również szkodliwa. Dlatego powinnaś uprawiać sport. To nie jest takie trudne ale potrzebujesz do tego silnej woli. Musisz np. poprzez codzienny trening 10-15 minut krążenie poprawić.
Mam nadzieję, że napiszesz mi wkrótce jakiś list.

Pozdrów Katje i twoją rodzinę ode mnie.

Twoja Monika

ps. zwróć uwagę na zdania, które właściwie powinny być razem np. to te z 'deshalb' .. i chyba jest jednak coś nie tak pozdrowieniami ... chyba już wiesz co mam na myśli.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować